Sędzia Ryszard Milewski chce przejść w stan spoczynku. Wnioskiem zajmie się KRS - WP Wiadomości

Sędzia Ryszard Milewski chce przejść w stan spoczynku. Wnioskiem zajmie się KRS

Krajowa Rada Sądownictwa rozpatrzy wniosek sędziego Ryszarda Milewskiego. Nazwany m.in. przez rzeczniczkę rządu "sędzią na telefon", były prezes sądu okręgowego chce przejść w stan spoczynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Ryszard Milewski ma 57 lat
Sędzia Ryszard Milewski ma 57 lat (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
WP

– 18 lipca 2018 r. do KRS wpłynęło pismo prezesa Sądu Okręgowego w Białymstoku wraz z wnioskiem sędziego Ryszarda Milewskiego o przeniesienie w stan spoczynku – potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, sędzia Dariusz Drajewicz.

Milewski ukończyl 57 lat. Ustawowy wiek przejścia w stan spoczynku wynosi 65 lat. Jego wniosek zostanie rozpatrzony przez specjalny zespół powołany przez Radę.

Sędzia Milewski był prezesem prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku. Po wybuchu afery Amber Gold padł ofiarą prowokacji jednego z dziennikarzy podającego się za urzędnika kancelarii Donalda Tuska. Milewski podczas rozmowy prosił o instrukcje, czy przyspieszać posiedzenie sądu ws. aresztu Marcina P., prezesa Amber Gold. Wtedy stracił stanowisko i został przeniesiony do Białegostoku.

WP

Media opublikowały jego wspólne zdjęcia z Tuskiem ze stadionu Lechii Gdańsk. Miały one dowodzić, że obaj panowie się już wcześniej znali. - Chcemy, by nigdy więcej nie było sędziów na telefon, sędziego Łączewskiego i innych" - przypominała sytuację jeszcze w lipcu rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

WP

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP