Wybory na prezydenta Warszawy. Trzaskowski prowadzi w sondażu przed Jakim - WawaLove

Wybory na prezydenta Warszawy. Trzaskowski prowadzi w sondażu przed Jakim

W nadchodzących wyborach samorządowych Rafał Trzaskowski może liczyć na 39,1 proc. poparcia. Jego głównego konkurenta Patryka Jakiego wspiera 37,3 proc. badanych. Od kolejnych kandydatów dzieli ich przepaść. Na trzeciego Jana Śpiewaka głos zamierza oddać 5,1 proc. osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W najnowszym sondażu, w walce o prezydenturę Warszawy, Rafała Trzaskowskiego od Patryka Jakiego dzielą niecałe dwa punkty procentowe
W najnowszym sondażu, w walce o prezydenturę Warszawy, Rafała Trzaskowskiego od Patryka Jakiego dzielą niecałe dwa punkty procentowe (PAP, Fot: Radek Pietruszka,Bartłomiej Zborowski)
WP

Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej jest liderem w sondażu CBM Indicator dla "Wiadomości" TVP1 w walce o prezydenturę Warszawy. Może liczyć na 39,1 proc. poparcia. Od jego najpoważniejszego rywala Patryka Jakiego dzielą go niecałe dwa punkty procentowe. Kandydata Zjednoczonej Prawicy popiera 37,3 proc. respondentów.

Pozostali konkurenci w grze o fotel prezydenta stolicy są daleko w tyle. Trzeci Jan Śpiewak z ramienia koalicji Wygra Warszawa dostał w sondażu 5,1 proc. Na czwartej pozycji znajduje się popierany przez SLD Andrzej Rozenek z 4,3 proc. poparciem.

WP.PL
Podziel się
WP

Na piątego Jacka Wojciechowicza (kandydat niezależny) zamierza zagłosować 2,8 proc. badanych. Kolejny jest Jakub Stefaniak z PSL 1,6 proc. poparciem. 9,8 proc. badanych nie wie na kogo odda swój głos. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie sztabu Patryka Jakiego w dniach 13-14 sierpnia 2018 r.

WP

Zobacz także: Historica: Bitwa Warszawska 1920 r.

WP

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP